П Р И Т Ч А П Р О Щ А С Т Я

зображення viber 2021-03-12 07-33-33

Йшов якось по дорозі старий мудрець.
 Він не поспішав: то зупиниться, щоб помилуватися птахами в небі, то подивиться на польові квіти, тихо помолитися.  

Тут він побачив чоловіка, який йшов йому назустріч і ніс на плечах важку поклажу.  Одного погляду на цю людину було достатньо, щоб зрозуміти, наскільки йому важко.

 - Чому ти вибрав собі шлях тяжкої праці і нескінченних страждань?  - запитав зустрічного учитель.

 - Я страждаю не просто так!  Я терплю випробування для того, щоб моїм дітям і онукам довелося жити в благополуччі і щасті, - відповів нещасний.  - Всі мої предки тисячі років робили це: прадід прирікав себе на непосильну працю заради діда, дід гарував заради батька, батько тягнув лямку заради мене, а я буду терпіти страждання заради благополуччя моїх дітей.

 - Скажи, а хтось із членів вашої родини взагалі був колись щасливим?  - запитав старець.

 - Поки що ні, але мої діти і внуки вже точно стануть щасливими!  - захоплено промовив бідний роботяга.

 - Знаєш, є така мудрість: неграмотний нікого не може навчити читати, а заєць ніколи не виховає сокола, - промовив мудрець.  - Спочатку потрібно спробувати самому бути щасливим, і тільки потім ти сам зможеш навчити своїх дітей мистецтву щастя.  Це і буде найцінніше, що ти можеш їм залишити після себе!

Притча "Збрехати чи сказати правду?"

зображення viber 2021-03-11 15-47-58

Три хлопчика загралися в лісі і не помітили, як настав вечір. Злякалися, що їхні батьки покарають, і стали думати, як бути. Правду батькам сказати або збрехати? І ось як все вийшло. Перший придумав історію про напад на нього вовка. Злякається за нього батько, вирішив він, і простить. Але в цей момент прийшов лісник і повідомив, що ніяких вовків у них не водиться. Другий сказав матері, що заходив провідати діда. Глядь - а той вже сам на порозі. Так розкрилася брехня першого і другого хлопчиків, і в результаті їх покарали двічі. Спочатку за те, що завинили, а потім за те, що збрехали. І тільки третій прийшов додому і розповів все, як було. Посварила  трохи його мати і незабаром заспокоїлася.
Отже, варто пам'ятати, що брехня тільки ускладнює ситуацію. Тому в будь-якому випадку краще не придумувати виправдань і не приховувати свою провину в надії, що все обійдеться, а відразу зізнатися в провині. Тільки так можна зберегти довіру батьків і не відчувати докорів сумління.

Притча про Добро і Зло

зображення viber 2021-03-11 08-22-58

Одного разу Добро прийшло в гості до Зла. Зло стало пригощати Добро чаєм, але в кухлик замість цукру поклало сіль. Добро спробувало сіль, але нічого не сказало Злу. Тільки подякувало за гостину.
А коли Добро йшло від Зла, воно сказало: «Щось цукор у вас несолодкий. Візьміть гроші,   купіть собі цукерок до чаю». Зло аж перекосилося, але робити нічого, довелося взяти   гроші.
Так Добро віддячило Злу добром за зло…

Притча «Звертай увагу на хороше»

зображення viber 2021-03-11 08-21-43
Одна молода жінка прийшла до своєї старенької бабусі вся у сльозах. Притулилася до старенької і гірко заплакала, адже з чоловіком посварилася, на роботі начальник примушує звільнитися, діти вдома геть нечемні, зовсім не допомагають…Одним словом самі негаразди у житті. Бабуся вислухала та й каже:
— Розглянь кімнату, в якій ми
знаходимося, краще, і постарайся запам’ятати всі речі коричневого кольору.
У кімнаті було багато чого коричневого, і жінка швидко впоралася з цим завданням. Але кмітлива бабуся їй знову поставила питання:
— А тепер заплющ очі і перерахуй всі речі синього кольору.
Молода жінка розгубилася і обурилася:
— Я нічого синього не помітила, адже я
запам’ятовувала тільки речі коричневого кольору!
На що бабуся відповіла:
— Відкрий очі, озирнись — адже в кімнаті дуже багато речей синього кольору.
І це було чистою правдою.
Тоді старенька промовила:
— Якщо ти шукаєш в кімнаті речі тільки коричневого кольору, а в житті — тільки погане, то ти й будеш бачити тільки їх, помічати
виключно їх, і тільки вони будуть тобі запам’ятовуватися і брати участь в твоєму житті.
Запам’ятай: якщо ти шукаєш погане, то ти
обов’язково його знайдеш і не помітиш нічого хорошого.
Давайте будемо уважнішими до хорошого

Головне завдання батьків підлітка - стати йому непотрібними!

зображення viber 2021-03-10 16-23-46

Що таке підлітковий вік для батьків? Це жахливо неприємний період, погоджуся з цим, але рано чи пізно він закінчується. І діти стають зовсім не такими, якими були в цьому віці, так що говорити їм «як ти такий в армії служити будеш» або «як ти заміж така підеш» прикро і безглуздо. Одна з найбільших помилок - думати, що дитина такою залишиться. Сьогодні я, готуючись до лекції, запитала свою 27-річну дочку:

Детальніше...

Актуально

 0

12

11121

 ОІППО 

 

 bienestar emocional facebook

safe imцage

 safe iрmage

зображення viber 2023-03-10 14-46-11-819

 89924896 1114675762210805 8971566689929920512 o

safe iсmage

 

11

 

safe image

1111