Концептуальна модель інноваційного розвитку
Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2
«ШКОЛИ РОЗВИТКУ ТА САМОВИЗНАЧЕННЯ ОСОБИСТОСТІ»

МІСІЯ ШКОЛИ: Допомогти школяреві пізнати світі знайти себе в ньому.
КРЕДО (провідна педагогічна ідея): У кожній дитині побачити ту Божу загадку, яку вихователь завдяки мистецтву виховання, пройнятого любов‘ю, має вирішувати доти, поки ця дитина знайде себе.
ФУНКЦІЇ: Функції шкільного менеджменту:планування та прийняття рішень, організація виконання прийнятих рішень і планів, контроль, аналіз взаємодії освітніх процесів.
Функції менеджменту інновацій: бачення стратегії та розвитку, керівництво та моніторинг освітнього процесу, мотивація та управління персоналом, управління розвитком та фінансами, внутрішня та зовнішні комунікації.
МЕТА - розвиток і саморозвиток особистості дитини через здійснення морального, фізичного, інтелектуального, духовного, художньо-естетичного формування громадянина України, члена демократичного суспільства, що визнає освіченість, культуру, вихованість найвищими цінностями соціального прогресу, здатна через самопізнання й самовизначення знайти себе і своє місце в суспільстві й самореалізуватись.
ЗАВДАННЯ:
1.Задовільнити потреби дітей шкільного віку мікрорайону школи в одержанні якісної освіти, розвитку індивідуальних пізнавальних інтересів та запитів.
2.Забезпечити різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків, здібностей та обдарованості через запровадження особисто діяльнісного, компетентнісного синергетичного та системного підходів, здійснення науково методичного та інформаційного забезпечення педагогічного процесу.
3.Формувати у школярів бажання і вміння вчитися, виховувати потребу і здатність до навчання упродовж усього життя, виробляти уміння практичного і творчого застосування здобутих знань.
4.Формувати ключові та предметні компетентності, ціннісні орієнтації особистості школяра як людини, громадянина і патріота України.
5.Створити належні умови для збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного здоров’я школярів.
6.Виховати особистість школяра, здатну до самопізнання, життєвого та професійного самовизначення, саморозвитку та самореалізації.
7.Забезпечити психологічний супровід та моніторинг розвитку особистості школяра.
ГОЛОВНІ ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ШКОЛИ:
- принцип демократизації - відхід від авторитарного стилю навчання і виховання, співробітництво педагогів і учнів на основі суб'єкт-суб'єктних взаємин, що сприяють формуванню демократичної культури особистості;
- принцип гуманізації - сприйняття особистості вихованця як вищої соціальної цінності, визнання його права на свободу, на соціальний захист, на розвиток здібностей і виявлення індивідуальності, на реалізацію фізичних, психічних, соціальних і духовних потенцій;
- принцип творчої діяльності, самодіяльності та самостійності - школа сприяє самопізнанню природних задатків кожної дитини, максимально розвиває її самостійність у пошуку істини шляхом залучення до різних видів діяльності; узгоджена з віком самостійна пошуково-творча діяльність сприяє підвищенню мотивації навчання, розвитку інтелекту, максимальному розкриттю здібностей;
- принцип диференціації та індивідуалізації - урахування рівнів психічного, фізичного, духовного, інтелектуального і соціального розвитку учнів, їхньої суспільної активності; побудова на цій основі профільних навчальних планів, групових та індивідуальних програм розвитку, стимулювання пізнавальної, комунікативної, орієнтовано ціннісної активності дітей, їхнього саморозвитку;
- принцип варіативності - створення умов для побудови гнучких навчальних планів, добору програм, підручників, забезпечення можливості багатьох каналів здобування освіти;
- принцип практичної спрямованості освіти - максимальне наближення теоретичних знань до практичного їх застосування в майбутній професійній діяльності та повсякденному житті.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
Для учнів: забезпечення досягнення належного рівня якості загальної середньої освіти, створення умов для самопізнання та саморозвитку особистості, формування готовності до життєвого самовизначення та свідомого вибору професії.
Для батьків: усвідомлення природних задатків своїх дітей, активна участь у їх шкільному житті, вміння допомогти дітям у виборі життєвої траєкторії.
Для вчителів: створення умов для саморегулювання професійної діяльності, самореалізації у професійній роботі, надання якісних освітніх послуг.
Для дирекції: оптимізація управлінської діяльності, формування творчого педагогічного колективу однодумців, здатних до пошуку оптимальних шляхів реалізації основних завдань школи в умовах реформування системи освіти та конкурентності освітнього середовища.