зображення viber 2021-03-12 09-26-30

Якщо батьки кричали на вас в дитинстві, то цілком ймовірно, ви теж іноді гиркаєте на своїх дітей.
Досить легко піддатися спокусі. Діти вміють натискати на потрібні точки та здатні довести нас до сказу – а ми бажаємо їм тільки найкращого!
Ось 5 речей, які відбуваються, коли батьки кричать на дітей:
Крик породжує страх.

Недавнє дослідження, опубліковане в «Journal of Child Development», виявило, що у дітей, на яких кричали в дитинстві, частіше розвиваються такі психічні розлади, як тривожність, депресія, стрес та поведінкові відхилення. Ви ж не хочете такого своїй дитині? Тоді вчіться говорити з нею спокійно – вона буде вам тільки вдячна!

Крик руйнує довіру.

У звіті Американської педіатричної академії сказано, що «хронічна картина психологічного тиску руйнує у дитини відчуття і почуття особистої безпеки». Іншими словами, чим більше ви кричіть на дитину, тим менше вона упевнена в собі. Намагайтеся не лаяти дитину за якийсь проступок, а розповідати їй, як вчинити правильно.
Крик – це короткочасне рішення.

Якщо дитина погоджується щось зробити, аби тільки ви перестали кричати, навряд чи вона буде робити це добровільно в довгостроковій перспективі. Недавнє дослідження виявило, що крик – найменш ефективний спосіб домогтися дисципліни від дитини. Ставте дітям чіткі межі й досяжні цілі.

Крик не допомагає донести думку.

Можливо, ви й не підозрюєте про це, але тон вашого голосу може перешкодити дитині зрозуміти сенс ваших слів. Як говориться, важливо не ЩО ви говорите, а ЯК. Це підтверджується дослідженнями. Якщо ви кричите, дитині буде складніше зрозуміти, що ви їй говорите.
Точно також ваші крики не мотивують її змінити свою поведінку. Дитина вас послухається, але не тому, що усвідомила свою помилку, а просто щоб ви не кричали. Якщо ви хочете показати дитині, що незадоволені нею, говоріть трохи нижчим, але спокійним тоном.

Крик вчить дитину кричати на інших.

Всі знають, що таке «вчитися». Саме це і відбувається, коли ви кричите на дитину.
Дослідження Університету Брауна виявило, що до 9 років більшість дітей вже набувають звичок, які залишаються з ними на все життя. Це охоплює і схильність кричати. Якщо ви не хочете виростити крикунів, намагайтеся менше кричати!

Актуально

 0

11121

 ОІППО 

 

 bienestar emocional facebook

safe imцage

 safe iрmage

 89924896 1114675762210805 8971566689929920512 o

safe iсmage

safччe image

11

 

safe image

1111